پاناسونیک قابلیت وب‌کم را به دوربین‌های لومیکس اضافه کرد

پاناسونیک به صورت رسمی نرم افزاری را برای استفاده از دوربین‌های لومیکس به‌عنوان وب‌کم منتشر کرد. این نرم‌افزار جدید که هنوز در نسخه‌ی بتا قرار دارد به کاربران دارای دوربین‌های لومیکس اجازه می‌دهد که با متصل کردن دوربین خود به کامپیوتر دارای سیستم عامل ویندوز یا مک از دوربین خود در نرم افزار‌هایی مانند گوگل Meet و زوم به عنوان وب‌کم استفاده کنند.
پاناسونیک با منتشر کردن این نرم‌افزار، آن را جایگزین روشی کرد که در گذشته برای استفاده از دوربین‌های لومیکس پاناسونیک به‌عنوان وب‌کم منتشر کرده بود.
با توجه به همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ و استفاده‌‌ی روز افزون کاربران از وب‌کم برای انجام کارهایی مانند برقراری تماس تصویری یا برگزاری رویداد‌های آنلاین، دو عاملب بودند که باعث شدند که وب‌کم‌های موجود در بازار نتوانند که به‌خوبی این نیاز مردم به وب‌کم را تأمین کنند.
تا قبل از منتشر شدن این نرم‌افزار، کاربران مجبور بودند که ابتدا دوربین لومیکس خود را به کامپیوتر متصل کنند و سپس با استفاده از نرم‌افزاری‌هایی مانند Open Broadcaster Software (OBS) بتوانند از دوربین پاناسونیک خود به‌عنوان وب‌کم استفاده کنند.
خوشبختانه با منتشر شدن این نرم‌افزار جدید کاربران دیگر مجبور نیستند که تمامی این کار‌ها را انجام دهند. می‌توانید که این نرم‌افزار با . دانلود کنید. برای آشنایی از نحوه‌ی اتصال دوربین به کامپیوتر و استفاده از این نرم‌افزار جدید ویدیوی زیر را ببینید.
.
.

بعد از نصب نرم‌افزار، زمانی که دوربین را با استفاده از پورت USB به کامپیوتر وصل کنید، نرم‌افزار پاناسونیک به شما کمک می‌کند تا کامپیوتر این دوربین را به‌عنوان یک دوربین خارجی مانند وب‌کم بشناسد تا بتوانید از دوربین لومیکس پاناسونیک به‌عنوان وب‌کم استفاده کنید.

.

البته باید به شما بگوییم که برای استفاده از این نرم‌افزار باید دوربین پاناسونیکی داشته باشید که از این قابلیت پشتیبانی می‌کند. همچنین می‌توانید که با مراجعه به سایت پاناسونیک بفهمید که کدام پلتفرم‌هایی برقرار تماس‌های تصویری به شکل مناسب‌تری با این نرم‌افزار پاناسونیک کار می‌کنند.
می‌توانید برای آگاهی از دوربین‌های پشتیبانی کننده از این نرم‌افزار نگاهی به لیست زیر بیاندازید.

پاناسونیک لومیکس S1H
پاناسونیک لومیکس S1R
پاناسونیک لومیکس S1
پاناسونیک لومیکس S5
پاناسونیک لومیکس GH5S
پاناسونیک لومیکس GH5
پاناسونیک لومیکس G9
پاناسونیک لومیکس G100 (به زودی)

منبع: .